Берегівський санаторний ДНЗ № 5

Батьківський лекторій

Зміни в оплаті за харчування дітей у ДНЗ у 2015 році.

З огляду на зміни, внесені до частини п’ятої статті 35 Закону про дошкільну освіту Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 «76-УІІІ з 01.01.2015 батьки вносять плату за харчування у розмірі, що становить від вартості харчування на день:

- не менше 60% - у міській місцевості;

- не менше 40% - у сільській місцевості.

Зазначені зміни надають підстави місцевим радам, органам місцевого самоврядування уже з 01.01.2015 розглянути розмір плати за харчування, збільшивши відповідно її відсотковий розмір.

Вартість харчування однієї дитини на день розраховують відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабміну України «Про затвердження норм харчування  у навчальних та оздоровчих закладах» від 22.11.2004 №1591, ураховуючи ціни у грошовому вираженні на продукти.

Вартість харчування обчислюють шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування у грамах, установлену для однієї дитини на середню ціну, що склалася у конкретній  місцевості на момент складання кошторису.

Чинні пільги для батьків багатодітних  сімей: розмір оплати за харчування становить 50% його вартості  згідно Порядку встановлення плати батьків за перебування дітей у дошкільних навчальних закладах. (Наказ МОН № 667 від 21.11.2002р., п.2.3 та 2.6. №490 від 22.07.2003 р., №431 від 25.07.2005 р.)  Зменшення розміру плати за харчування в дошкільному закладі проводиться щорічно з поданням відповідних документів: довідка про склад сім’ї, виданої сільською радою.

Відповідно до даного Порядку встановлення плати батьків за перебування дітей у дошкільних закладах п. 2.8. плата за харчування дітей вноситься щомісяця не пізніше 10 числа поточного місяця, за який вноситься плата, до банківських установ (їх філій).

Вартість харчування установлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування з огляду на можливості місцевого бюджету.

Розмір оплати за харчування установлює засновник закладу освіти раз на  рік  відповідно до статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту» .